NXH35C120L2C2SG
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
NXH35C120L2C2SG
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 35 A
Product Status : Active
Mounting Type : Through Hole
Package : Tube
Series : -
Package / Case : 26-PowerDIP Module (1.199", 47.20mm)
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 2.4V @ 15V, 35A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 1200 V
Supplier Device Package : 26-DIP
Mfr : onsemi
Operating Temperature : -40°C ~ 150°C (TJ)
Current - Collector Cutoff (Max) : 250 µA
IGBT Type : -
Power - Max : 20 mW
Input : Three Phase Bridge Rectifier
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 8.33 nF @ 20 V
Configuration : Three Phase Inverter with Brake
NTC Thermistor : Yes
Base Product Number : NXH35
Description : IGBT MODULE, CIB 1200 V, 35 A IG
Model Number : NXH35C120L2C2SG
Contact Now
IGBT Module Three Phase Inverter with Brake 1200 V 35 A 20 mW Through Hole 26-DIP