MRF24J40-I/ML
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
MRF24J40-I/ML
Category : RF and Wireless RF Transceiver ICs
Digi-Key Programmable : Not Verified
Serial Interfaces : SPI
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Memory Size : -
Package / Case : 40-VFQFN Exposed Pad
GPIO : 6
Type : TxRx + MCU
Current - Transmitting : 23mA
Current - Receiving : 19mA
Modulation : O-QPSK
Package : Tube
RF Family/Standard : 802.15.4
Data Rate (Max) : 625kbps
Product Status : Active
Protocol : Zigbee®, MiWi®
Mounting Type : Surface Mount
Series : -
Sensitivity : -95dBm
Supplier Device Package : 40-QFN (6x6)
Mfr : Microchip Technology
Frequency : 2.4GHz
Voltage - Supply : 2.4V ~ 3.6V
Power - Output : 0dBm
Base Product Number : MRF24J40
Description : IC RF TXRX+MCU 802.15.4 40VFQFN
Model Number : MRF24J40-I/ML
Contact Now
IC RF TxRx + MCU 802.15.4 Zigbee®, MiWi® 2.4GHz 40-VFQFN Exposed Pad