IRS2005STRPBF
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
IRS2005STRPBF
Category : Integrated Circuits (ICs) Power Management (PMIC) Gate Drivers
Driven Configuration : Half-Bridge
Product Status : Active
Digi-Key Programmable : Not Verified
Gate Type : IGBT, N-Channel MOSFET
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Series : -
Rise / Fall Time (Typ) : 70ns, 30ns
Supplier Device Package : 8-SOIC
Number of Drivers : 2
Channel Type : Independent
Mfr : Infineon Technologies
Operating Temperature : -40°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Supply : 10V ~ 20V
Base Product Number : IRS2005
Input Type : Non-Inverting
Package / Case : 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
High Side Voltage - Max (Bootstrap) : 200 V
Mounting Type : Surface Mount
Logic Voltage - VIL, VIH : 0.8V, 2.5V
Current - Peak Output (Source, Sink) : 290mA, 600mA